Ediční plán a distribuce 2019 (CZ a SK)

Když jsme začínali vydávat e-knihy, bylo naším cílem zpřístupnit především nedostupná díla Lva Nikolajeviče Tolstého. Minulý rok u nás vyšly hned čtyři jeho přední spisy (Zpověď. V Co věřím?; O životě; Co máme tedy dělati? a Království boží ve vás) – v průběhu roku jsme navázali nové spolupráce, které rozšířily naši nabídku a činnost o další výjimečné tituly, např. o spisy dánského „revizora křesťanství“ Sørena Kierkegaarda či o raritní spis Františka Kováře: Výklad Evangelia Markova aj., k nimž se jinak dnes čtenář jen stěží dostane. Všechny našeknihy jsou k dispozici v nejmodernějším formátu a zpracování: epub a azw3. Význam vydavatele nadále chápeme v nejpřísnějším slova smyslu. Jsme si jisti, že vydávat či nakládat (v širším, společenském významu) se dají rovněž tak knihy jako okurky, – proto se snažíme v kontrapunktu, stejně jako ve fotografii, vydávat svědectví – svědectví o tom, co přesahuje společenskou profánnost; a skrze ono svědectví sami svědčit před Pravdou. Krom zpřístupnění našich knih přes náš vlastní e-shop a síť distributorů, necháváme i nadále na čtenáři jeho vlastní Cestu k nim.

V roce 2018 se naši čtenáři mohli seznámit s tituly:

Rozklikněte si obálku dané e-knihy a zjistěte o produktu více nebo přejděte přímo do našeho e-shopu s aktuální nabídkou.

Pro rok 2019 jsou v plánu* pro vydání:

A. de Musset: Zpověď dítěte svého věku
Ch. Dickens: Příběh dvou měst
L. N. Tolstoj: O křesťanství a náboženství
L. N. Tolstoj: Stručný výklad evangelia
L. N. Tolstoj: Konec věků
L. N. Tolstoj: Cesta života
S. A. Kierkegaard: Skutky lásky
S. A. Kierkegaard: Evangelium utrpení aj.
G. Berkeley: O základech lidského poznání
Iamblichos: O mystériích egyptských
J. J. Rousseua: Emil čili o vychování
J. J. Rousseau: Júlie čili Nová Heloisa

*Plán je jen orientační, v průběhu roku mohou přijít i jiné tituly, které jsou již nyní například v jednání a které budeme schopni (alespoň některé) zařadit ještě do edičního plánu 2019.

Distribuce i pro zahraniční čtenáře (mimo ČR a SK)

Od roku 2019 jsou naše knihy dostupné i na stránkách našich distributorů a jejich subdistributorů, tedy všude tam, kde je zájem dostat se k námi vydávaným knihám. Tímto zaplňujeme mezeru o naše knihy především pro ty krajany, kteří žijí mimo území ČR a SK. Platbu kartou nebo PayPal účtem lze na našich stránkách uskutečnit jen na základě české nebo slovenské dodací či fakturační adresy. Spolupracujeme s následujícími dodavateli, u nichž si mohou lidé, žijící v zahraničí, e-knihy rovněž pořídit. Uvádíme pár z nich, které doporučujeme:

Martinus    Artforum    Alza    Kosmas    Palmknihy    Knihy ABZ    O2

– kliknutím na příslušného distributora se dostanete na jeho stránky a na nabídku našich knih

Vybíráme knihy, o nichž jsme přesvědčeni, že patří, vedle kvality, zároveň i k těm nejlepším překladům. Naše knihy prochází následnou revizí, opravami, individuálním formátováním (nikoli převáděním, jak je běžné) a finální korekcí pro čtečky s vysokým rozlišením, např. PocketBook InkPad 3.

Stále platí, že aby člověk docenil význam elektronických knih, je nutné osvobodit se od zbytečného předsudku jejich e-formy, který u nás dosud ještě převládá (stále je zaužívaná mylná představa, že čtečka je pouhá obdoba svítícího tabletu či mobilu). A snad ještě dříve než to, být oním zaujatým čtenářem, hledající to pravé před oním zdánlivým – neboť smyslem knih by měla být v prvé řadě jejich myšlenka. Jen touha po dobrém otevírá v člověku nové cesty, svázán do té doby možným předsudkem, aby se i čtečka knih stala nedílnou součástí jeho knihovny.

BONUS – ke čtení našich knih výhodnější nákup na čtečku

Ke každé objednávce v min. výši 1.000Kč získává čtenář v průběhu celého roku 2019 poukaz v hodnotě 400Kč na nákup čtečky PocketBook 740 InkPad 3 na našich webových stránkách. Kupóny se nedají sčítat ani proplácet. Snažíme se tak přiblížit čtenářům nejen knihy, ale rovněž i zařízení, nezbytná ke kvalitnímu čtení.

O zařízení PocketBook 740 InkPad 3

Nová e-čtečka byla vytvořena tak, aby nabídla pohodlí a komfort pro ty, kteří rádi a hodně čtou. Větší 7,8 palcový displej E Ink Carta™ s rozlišením 1404 x 1872 a 300 DPI vytváří realistický vizuální dojem, jako při čtení klasické papírové knihy.

Technologie SMARTligh umožňuje nastavit nejen úroveň jasu, ale také teplotu barvy nasvícení. V automatickém režimu nabízí SMARTlight nejvhodnější možnost intenzity a teploty barvy světla vzhledem k denní době a lidskému biorytmu. 

PocketBook InkPad 3 umožňuje také vytvořit denní šablony intenzity a barvy nasvícení v závislosti na rozvrhu a osobních preferencích. Můžete vytvořit a pojmenovat neomezený počet takových denních šablon a při změně plánu a podmínek snadno přepínat z jedné šablony na druhou.

Nová e-čtečka podporuje pomocí adaptéru micro USB formát MP3. Pro uživatele to znamená nejen pohodlnou příležitost poslouchat hudbu během čtení, ale také poslouchat například audioknihy. Pocketbook InkPad 3 navíc podporuje funkci Text-to-Speech, která převádí psaný text na mluvené slovo. Stačí si vybrat knihu a e-čtečka přečte libovolný textový soubor, nahraný v některém z podporovaných formátů. 

Výkonný procesor Dual Core (2 × 1 GHz) a paměť RAM 1 GB zaručují rychlé otáčení stránek, rychlejší odezvu a stabilní prostředí pro práci s libovolnou aplikací. E-čtečka má 8 GB vnitřní paměti a slot pro paměťovou kartu microSD (až 32 GB), vejde se tak do ní více než 2000 knih v 17 nejpoužívanějších formátech bez konverze, stejně jako soubory v grafických formátech JPEG, BMP, PNG nebo TIFF.

Uživatel může díky vestavěnému bezdrátovému Wi-Fi připojení a službám Dropbox, Send-to-PocketBook, PocketBook Sync a PocketBook Cloud, snadno a rychle stáhnout jakýkoli obsah bez připojení k počítači. Knihovna čtečky obsahuje 97 předem nainstalovaných bezplatných elektronických knih ve 14 jazycích, z toho 7 v němčině a 8 v angličtině. Předinstalované slovníky Abbyy Lingvo® umožňují číst a překládat pomocí 24 jazykových kombinací. Vestavěný senzor krytu umožňuje uvést e-čtečku do režimu spánku jednoduše tím, že jej zavřete. Tím zvýšíte efektivitu využívání baterie.

PocketBook InkPad 3 je průkopníkem nové koncepce designu. Rafinovaný design kombinuje protiklady – hladké zaoblené rohy a ostré hrany, měkké dotykové části a lesklá tlačítka. Všechny tyto prvky tvoří elegantní a harmonický celek. Na přední straně jsou ergonomická tlačítka pro otáčení stránek, které můžete zároveň otáčet i pomocí dotykové obrazovky. Díky vestavěnému g-senzoru můžete libovolně měnit držení čtečky ze svislé do vodorovné polohy.

Čtečka PocketBook InkPad 3 je menší a lehčí, než její předchozí verze. Při rozměrech 195 x 136,5 mm je jen 8 mm tenká a váží pouhých 210 g. 

Techniké specifikace:

Produktové číslo výrobce PB740-X-WW; Úhlopříčka displeje 7,8″ (19,8 cm); Podporované formáty ACSM, CHM, DJVU, DOC, DOCX, EPUB, FB2, HTML, MOBI, PRC, RTF, TXT, ZIP, PDF; Podporované formáty obrázků JPEG, BMP, PNG, TIFF; Podporované zvukové formáty MP3; Barva Hnědá; Paměť 8 GB; Typ displeje E-ink Carta; Rozlišení displeje 1404 x 1872; Osvětlení displeje Ano; Konektivita Wi-Fi 802.11 b/g/n; Připojení micro USB; Podpora pam. karet micro SD, micro SDHC; Senzor okolního světla Ne; Operační systém Linux; Ovládání Dotykové, Tlačítka; Jazyk menu Angličtina, Čeština, Francoužština, Italaština, Němčina, Portugalština, Ruština, Španělština; Zvukový výstup pouze přes microUSB adapter; Kapacita baterie 1900 mAh; Hmotnost 210 g Rozměry (Š x V x H) 195 x 136,5 x 8 mm; Další funkce ReadRate, DropBox, Send-to-PocketBook, BookStore, Webový prohlížeč, RSS čtečka, Kalkulačka, Kalendář, Hry (šachy, pasiáns,sudoku, věže, scribble), Slovník