Makrofotografie – první jarní snímky

Louky, pole, lesy či povodí řek – všude tam se nachází svět, který si žije takřka nepozorován sám pro sebe. Láká svoji rozmanitostí i pohledem. Makrofotograf v přírodě vypadá mnohdy trochu komicky. Nedívá se před sebe, ale stále k zemi, maximálně kousek nad ní, jako by něco ztratil – a to něco velmi malého a cenného. Přitom právě na zemi hledá svá nebesa.

Makrofotografie patří k jedněm z technicky nejnáročnějších i nejpůsobivějších disciplín ve fotografii. Fascinuje množstvím detailů i barvitosti, kterých si člověk nemá běžně možnost ani všimnout, natož okem rozlišit. Pro přemýšlivého fotografa je to obraz snad i toho „reálně“ viděného, většího světa, který ale ovšem nejen pro svoji velikost, oproti drobnému životu v trávě, již ztratil na své ostrosti a pravdě…

Vnitřní svět přírody, žijící sám o sobě – bez soudů, vojsk či škol. Rozhoduje v něm pouhé nutkání samotné přírody. Vše je obnažené a čisté – nic neskrývá svoji vůli. Život i smrt nenosí tu žádné masky. 

Přečtěte si náš nový blog Makrofotografie – kouzlo vnitřního světa nebo navštivte naši Makro galerii, kde snímky neustále doplňujeme. 

Líbí se vám tento příspěvek? Sdílejte jej!