Svatba

Pustili jsme se do širého oceánu plných ryb a rybiček svatebních fotografů. Pro nás osobně jedna z nejproblematičtějších služeb a zároveň i výzev na trhu, zahlcená povšechnou nabídkou, kvalitou i cenotvorbou. Tím, že nefotíme jen svatby, si můžeme dovolit luxus oslovit svým přístupem nemnohé – dělat práci po svém (kvalitně a netendenčně) a o to víc nás těší, když i v oblasti, kde se čeká jistý mainstreamový efekt – líbivost, a kde kvalita se stává druhořadou, si najdou lidé čas a pochopení pro kvalitní tvorbu, pro komplexnější požadavky, které by měla profesionální fotografie splňovat.

Věříme, že ne všichni lidé vyžadují mainstreamové fotografie a fotografy (srdíčka, stylizované úsměvy apod.) – pro ty se snažíme dělat práci, kdy přirozenost a kvalitu produktu, spojenou s estetickými nároky, nabízíme jako prioritu. Dbáme na detail, ostrost, kompozici a technické požadavky tiskového výstupu, skrze něž získává každý náš klient maximum (viz níže). To vše v kvalitě a myšlence, již prezentujeme v celé naší práci.

Do svatebního dne se snažíme přinést novomanželům prvek, zachovávající ráz aktu a spontánnosti v daném příběhu a momentu, který je na svém počátku. Jsme přesvědčeni, že právě tím nabývá fotografie na svém kouzlu a nevybledne ani s časem, kterému náleží jeho vnitřní uskutečňování.

Jelikož je svatba reportáž, fotíme reportážním objektivem pevného ohniska: Sigma 35mm 1.4 ART, který nám dovoluje pořídit zajímavý snímek v o něco širším ohnisku, než je perspektiva lidského oka (ohnisko 50mm). Během 12-ti hodinového svatebního dne jsme schopni z vytříděných fotografií odevzdat nakonec cca 250 kvalitních snímků. Jakýkoliv nadpočet se stává z našeho pohledu spíše kvantitativní.

Svatební fotografie v sobě nese stejnou náročnost jako jakákoli jiná tvorba: zázemí, být v pravý čas na pravém místě, mít cit pro kompozici, správná expozice a vyhrání si v postprocesu.  Skloubením těchto faktorů můžeme dosáhnout díla, které zachytí přítomnost/přirozenost a nabídnout fotografii, splňující nejvyšší nároky.

Účelně se vyhýbáme měkkosti snímku (tím nemyslíme hloubku ostrosti), snížené kresbě a neostrosti, která jde vždy na úkor kvality snímku. Je proto paradoxní, že nižší kvalita výstupu se stala ve svatební fotografii trendem a tak jsme se my stali skutečnými, svatebními vetřelci…

Postproces:

Práce v postprocesu je kuchyní a  vizitkou fotografa. Zákazník samozřejmě vidí vždy jen výsledek. Bohužel se mnohdy neliší moc od syrového stavu, kdy je pouze vysvětlen. Na předloženém snímku chceme ukázat, kde práce na fotografii vskutku začíná a kde by měla končit. Zbarvení fotografie v syrovém stavu RAW je dáno především prostředím – umělé světlo atd. Z tohoto důvodu mají interiérové fotografie většinou sklon posunout své barevné spektrum do žluta. V posprocesu dbáme proto na tyto úpravy: adekvátní barevná teplota, retuš (vystínovaná tmavá místa) – obličej, krk atd., návrat bílé barvy a  v neposlední řadě rovné kolmice. Všechny fotografie upravujeme zvlášť na našem monitoru EIZO, skrze nějž máme barevný tón vždy pod kontrolou.

B&W

Posprodukční zpracování může mít mnoho podob. Např. BW (černobílé), ale rovněž i podobu impresse aj.

Zobrazení a tisk

Pro kvalitní zobrazení a tisk je potřebné upravit fotografie v takové podobě, aby si barvy zachovaly svůj ráz (jednotnost). Toho se dá docílit jen dvojí úpravou. První úprava, kterou dostává každý náš klient, je pro klasické zobrazení (web/monitor). I zde není však zobrazení vždy stejné, nakolik každý člověk má jiný typ displaye a nastavení rozlišení, světelnosti, kontrastu atd. (snímky na našem webu jsou kalibrované na barvený prostor sRGB integrovanou sondou EIZO našeho monitoru při světelnosti 120cd/m2) Co se týče fotografií pro tisk, pak skrze kompatibilitu našeho monitoru, sw a tiskárny (důležitá je shodnost barevných profilů všech zařízení) upravujeme fotky tak, aby jak je vidíme na monitoru, vyšly i v tisku. Tím, že fotíme v Adobe RGB (v nejširším barevném prostoru) a skrze profesionální hardware, docilujeme tiskové podoby, která má 64x více barev než klasický tisk ve fotolabu, kdy snímek dociluje ještě větší plasticity. Více informací si můžete přečíst na naší stránce technika, kde se tomu věnujeme podrobněji.

Kvalita bez kompromisů – nabídka 2018

Zaujala-li Vás naše práce a přístup, budeme rádi, když se na nás obrátíte a svěříte se do naší péče, abychom zdokumentovali Váš den D. Stejně tak nás neváhejte kontaktovat s jakoukoli, třeba i všetečnou otázkou.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat:

Vaše jméno

Váš email

Vaše zpráva

Další fotografie naleznete v naší Galerii Svatba

Líbí se vám tento příspěvek? Sdílejte jej!