Wanzl

Společnost Wanzl je německý koncern s mezinárodní působností a historií – a jako takový je největším výrobcem nákupních vozíků na světě. Pro německou přepravní společnost Deutsche post vyrábí rovněž i přepravní kontejnery. V den otevření 2D závodu v Hněvotíně u Olomouce (rozšíření jejího závodu) jsme se zhostili role oficiálního fotografa společnosti Wanzl pro reportážní fotodokumentaci daného dne s účasti představenstva společnosti, vedení společnosti Wanzl Hněvotín, hejtmana Olomouckého kraje, starostů, hostů a zaměstnanců. Kromě samotného otvíracího dne jsme měli možnost zachytit společně se členy rodiny Wanzlů i pietní připomínku zakladatele společnosti Rudolfa Wanzla, rodáka z Jívové u Olomouce, kde byla odhalena jeho pamětní deska.

Nahlédli jsme tak do zákulisí nejen firmy ale rovněž i potomků Wanzlových. Pro fotografa je rozmanitost lidí, s nimiž se střetává, jednou z přidaných hodnot jeho práce. To platí bezpodmínečně i v tomto případě. Ten význam nespočívá přitom ve společenské důležitosti, nýbrž především v různorodosti lidí – jejich hodnot, zvyků, návyků, jednání atd. Zadání fotografií bylo dáno jasným programem, který začínal tiskovou konferencí, projevy a prohlídkou závodu.

Proslovy a stříhání pásky

Gottfried Wanzl

Ladislav Okleštěk

Dr. Klaus Meier-Kortwig

Roman Adami

Reportážní fotografie je nevyzpytatelná disciplína, a právě v tomto projektu jsme mohli zúročit své zkušenosti a techniku, kde není příliš času na možné opravy či kompromis se světlem – s prioritou plně prosvětleného snímku, ostrosti a rovných kolmic – kde jsme vložili důvěru do našeho oka a snímače, jehož světelnost (ISO) si žádalo významnější porci shovívavosti. O to více nás těší, že námi zhotovené fotografie získávají rovněž mezinárodní význam a jejich šíření se neomezuje jen na webovou, lokální prezentaci.

2D závod – prohlídka

Jívová u Olomouce

Jsme rádi za spolupráci s německým koncernem, jakožto přidanou hodnotou i naší práce, kterou se snažíme dělat maximálně poctivě a kvalitně. Upřímně nás proto přirozeně vždy potěší zpětná vazba, jako v tomto případě, kdy je naše tvorba uznána zároveň i těmi, jejichž prioritou jsou i vlastní požadavky na kvalitu sebe sama.

Wanzl´s hund 🙂

Další fotografie naleznete v naší Galerii Wanzl

Líbí se vám tento příspěvek? Sdílejte jej!