Spuštění E-SHOPU

Od 01.05.2018 přinášíme lidem možnost pořízení námi vydávaných knih v našem vlastním e-shopu – snazší a otevřenější cestu ke knihám. Přidali jsme rovněž nabídky vybraných elektronických čteček a jejich příslušenství, abychom mohli poskytnout člověku vše, co ke četní potřebuje. Vše to ve výhodnějších možnostech, v naprosté původnosti než kdekoli jinde – žádná naše kniha není limitována jakýmkoli DRM, nabízíme lidem bez redakční úpravy čisté formáty epub a pro čtečky Kindle nejmodernější azw3 (KF8) formát. Jelikož nám jde o šíření dobrých knih, nabízíme člověku mj. i možné kupóny na podporu elektronického čtení (např. zakoupením knihy slevový kupón ve stejné výši na jím vybranou e-čtečku), které mají za cíl jednoduše podpořit zájem a vytvářet tak skutečné hodnoty – nákup knih je jen zprostředkování formy této hodnoty pro následný obsah, který je již na každém člověku.

Nakladatelství Michal Legelli

Za každé doby existuje jen málo knih, pro něž by mohlo platit, že mají trvalejší hodnoty a přežijí své současné publikum. Přinášíme čtenáři díla světové literatury, která mají stále možnost dotýkat se duše člověka. Vynášíme lidem na světlo autory, kteří se nebáli myslet a stali se proto i nejednou nepohodlnými; autory, za jejichž knihou se odkrývá hlubší zápas a poznání života, nevyhnutelný každému upřímnému člověku. Proto jsme si vědomi, že myšlenky v dobrých knihách nejsou ničím víc než stopou chodce v písku: jistě, vidíme cestu, kterou šel; ale abychom věděli, co na té cestě viděl, musíme se dívat vlastníma očima. (Arthur Schopnehauer) Nabízíme k četbě tituly (nechť jde o beletrii, filosofii, náboženskou či sociální literaturu) pro něž se nedostává prostoru tam, kde jde přirozeně o pouhý kšeft, kde literatura o to více dnes rezignovala na člověka a slouží byznysu a jeho účelu…

SIKO koupelny

Předkládáme práci, která proběhla ve spojitosti s koupelnovými studii SIKO a KRT, významnými lídry na trhu v oblasti koupelen a sanity. Fotografie mají sloužit jak pro webovou tak katalogovou prezentaci. Nutno podotknout, že s fotografiemi se dá pro katalogovou prezentaci dále pracovat v tom smyslu, kdy se mohou retušovat stropy aj. Na interiérové focení používáme především 20mm ohnisko a stativ. Nejsem příznivcem nasvětlování, nakolik samy kóje jsou s dostatkem osvětlené a prací v postprocesu se tak či tak nevyhnete pokročilejším světelným korekcím. Výsledek předkládané práce můžete posoudit sami.

Hotel Arigone

Hotel a penzion Arigone v Olomouci sídlí v historickém středu samotného města a je atraktivní k návštěvě nejen svojí polohou, ale rovněž i zázemím. Cílem bylo vytvořit reprezentativní sérii fotografií z různých typů pokojů, které budou moci reprezentovat hotel na marketingové úrovni. Hotel představuje skladbu tří typů ubikací: moderní, standardní a historické. To, co prodává, je vždy první dojem. Pochopit to, znamená být úspěšný nebo minimálně jít úspěchu naproti. Především tam, kde je co fotit, je škoda, smíří-li se hotel s fádními fotografiemi v přehršlé nabídce konkurence, kdy se stane v rovině prezentace jen jedním z mnoha, namísto, aby oslovil a zúročil svoji práci.

Seznamte se s naší technikou a prací

nikon-d810Opomíjeným předpokladem fotografa je nejen originální myšlenka a osobitý pohled (spjatý s životním náhledem), ale stejně tak skutečná, profesionální výbava. Ačkoli označení profesionální fotograf v sobě již nese premisu odbornosti, je třeba si uvědomit, že v dnešní době neexistují, bohužel, žádné požadavky technické ani vědomostní (obecná kritéria), aby se člověk, má-li mnohdy jen dostatek „drzosti“, nemohl profesionálem označit. K lepšímu seznámení s prací profesionálně dělané fotografie a jeho procesy jsme pro Vás aktualizovali stránku technika, která se snaží člověku blíže přiblížit tento zajímavý a svým záběrem široký obor.

Wanzl

Společnost Wanzl je německý koncern s mezinárodní působností a historií – a jako takový je největším výrobcem nákupních vozíků na světě. Pro německou přepravní společnost Deutsche post vyrábí rovněž i přepravní kontejnery. V den otevření 2D závodu v Hněvotíně u Olomouce (rozšíření jejího závodu) jsme se zhostili role oficiálního fotografa společnosti Wanzl pro reportážní fotodokumentaci daného dne s účasti představenstva společnosti, vedení společnosti Wanzl Hněvotín, hejtmana Olomouckého kraje, starostů, hostů a zaměstnanců. Kromě samotného otvíracího dne jsme měli možnost zachytit společně se členy rodiny Wanzlů i pietní připomínku zakladatele společnosti Rudolfa Wanzla, rodáka z Jívové u Olomouce, kde byla odhalena jeho pamětní deska.

Makrofotografie – první jarní snímky

Louky, pole, lesy či povodí řek – všude tam se nachází svět, který si žije takřka nepozorován sám pro sebe. Láká svoji rozmanitostí i pohledem. Makrofotograf v přírodě vypadá mnohdy trochu komicky. Nedívá se před sebe, ale stále k zemi, maximálně kousek nad ní, jako by něco ztratil – a to něco velmi malého a cenného. Přitom právě na zemi hledá svá nebesa. Makrofotografie patří k jedněm z technicky nejnáročnějších i nejpůsobivějších disciplín ve fotografii.

Svatba

Pustili jsme se do širého oceánu plných ryb a rybiček svatebních fotografů. Pro nás osobně jedna z nejproblematičtějších služeb a zároveň i výzev na trhu, zahlcená povšechnou nabídkou, kvalitou i cenotvorbou. Tím, že nefotíme jen svatby, si můžeme dovolit luxus oslovit svým přístupem nemnohé – dělat práci po svém (kvalitně a netendenčně) a o to víc nás těší, když i v oblasti, kde se čeká jistý mainstreamový efekt – líbivost, a kde kvalita se stává druhořadou, si najdou lidé čas a pochopení pro kvalitní tvorbu, pro komplexnější požadavky, které by měla profesionální fotografie splňovat.

Montessori školy a školky

V průběhu roku jsme absolvovali několik projektů ve školkách a školách se zaměřením na výuku podle Marie Montessori pro jejich následnou prezentaci. Jejich průřez a ukázky přinášíme teprve nyní a doufáme, že se Vám budou líbit. Fotili jsme v běžném procesu pro maximální autenticitu, s čímž jsme přicházeli i do škol. Osobně jsem byl mile překvapený přístupem pedagogů. O to více byly tyto projekty zajímavé, že umožnily nejen prezentaci práce škol a školek, ale rovněž mi přinesly náhled do současné výuky. Nejen v tom vnímám kouzlo práce fotografa. Člověk se střetává s rozličným prostředím, lidmi a většinou mu umožňují další náhledy a poznání, pojí-li své oko i se svým srdcem.